Fitness – najczęściej używane przyrządy na siłowni

Fitness – najczęściej używane przyrządy na siłowni

Po amerykańskiej modzie na objadanie się chipsami i wpatrywanie w szklany ekran w końcu dotarła do Nas moda na zdrowy i aktywny tryb życia. Pojawiły się kluby fitness, które oznaczają po prostu aktywność fizyczną w każdej postaci dostępnej za pomocą maszyn do ćwiczeń i własnego ciała. Do klubu fitness może zapisać się każdy, kto tylko chce z sobą zrobić coś pozytywnego.
Najczęściej używane przyrządy do fitnessu to piłki, karimaty czy gumy z uchwytami do rozciągania. Z kolei przyrządy mechaniczne, których używa się najczęściej do rowerki magnetyczne i eliptyczne oraz bieżnie, na których bieganie to dzisiaj prawdziwa przyjemność. Podobnie jak jazda na rowerach, która przyjęła się pod zachodnią i modną nazwą spinning.
Po ciężkich ćwiczeniach z wykorzystaniem własnych mięśni można się zrelaksować korzystając z sauny na podczerwień albo różnego rodzaju kapsuł typu vacu, do których się wchodzi i w których można skorzystać z różnego rodzaju masaży i ćwiczeń ale już bez konieczności wysilania się.