Rodzaje karnetów na siłownie i zajęcia fitness

Rodzaje karnetów na siłownie i zajęcia fitness

Każdy klub fitness, siłownia czy basen mają swoje cenniki pojedynczych wejść i pojedynczego skorzystania z danych usług. Jak wiadomo jednak, każdy zakup hurtowy jest bardziej opłacalny od detalicznego. Dotyczy się to również korzystania z fitness klubów czy siłowni. Dlatego w cenach o wiele bardziej atrakcyjnych są oczywiście karnety, które można nabyć zamiast płacić pojedynczo.
Rodzaje karnetów różnią się w zależności od siłowni czy klubu fitness. Jeśli kluby są multisportowe to bardzo często opłaci się kupienie karnetu open na korzystanie z wszystkich sportów dostępnych w klubie. Karnety tak zwane „open” umożliwiają korzystanie z wszystkiego bez limitu. Są one najdroższe ale w przeliczeniu na pojedyncze wejścia najbardziej opłacalne.
Jeśli interesuje Nas tylko i wyłącznie jeden konkretny rodzaj sportu, czyli na przykład wizyty na siłowni, to można zakupić zawsze karnet na konkretną liczbę wejść. Wtedy cena wyjdzie korzystniejsza, aniżeli przy wejściach pojedynczych. Cenniki są jednak skonstruowane w taki sposób, że wystarczy dołożyć „kilka złotych” i można mieć karnet z opcją open, czyli bez limitu wejść.